49. čtvrtek 8.2.2018  Liberec  Kometa 18:00
50. středa 28.2.2018  Kometa  Plzeň 18:00
51. pátek 2.3.2018  Olomouc  Kometa 18:00
52. neděle 4.3.2018  Kometa  Litvínov 17:00

28.3.2014 Kometář k poslednímu utkání Kometa Plzeň 4:3 pr  klikni ZDE

26.3 2014 Komentář k utkání Plzeň Kometa  2:3   klikni ZDE

23.3.2014 Komentář k utkání Kometa Plzeň 1:0   klikni ZDE

22.3.2014 Komentář k utkání Kometa Plzeň 1:2   klikni ZDE

19.3.2014 Komentář k utkání Plzeň Kometa 4:1   klikni ZDE

18.32014  Komentář k utkání Plzeň Kometa 1:4   klikni ZDE

KOM x KVA

17. 1 Kometa Brno: Karlovy Vary 2:3

Doma se Kometě poslední dobou příliš nedaří. Potřetí za sebou nedokázala získat žádný bod a podlehla Karlovým Varům 2:3. I přes dlouho očekávané vrácení zraněných hráčů Kuby Svobody a Kuby Koreise Kometa jakoby úplně postrádala energii a tentokrát i fanoušci jasně dávali najevo svoji nespokojenost. Když i ve vlastní přesilovce dokázala Kometa dosta gol.

Branky a nahrávky: 20. V. Němec (Káňa), 60. J. Svoboda (Káňa) – 28. Zucker (Kverka), 45. Micka (Dresler), 49. Vachovec (Micka). Rozhodčí: Husička, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6, navíc Balán 10 minut OT. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7015. Střely na branku: 27:21. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3. Nejlepší hráči zápasu: Jan Káňa - Tomáš Micka.

KOM x

3. 1. Kometa Brno: Sparta 2:4

Na rozjetou Kometu po čtyřech výhrách čekal neohrožený vedoucí celek extraligové tabulky. Brňané sice bojovali a v druhé třetině se jim podařilo stáhnout náskok na 2:2, ale hosté znovu rychle udeřili a ve třetí třetině už na ledě jasně dominovali. Kometa měla sice spoustu střeleckých šancí, ale nedokázala je zakončit a to i možná proto, že jim chybí tři hlavní útočníci. Budeme jen doufat, aby neplatilo pořekadlo: jak na nový rok, tak po celý rok.

Branky a nahrávky: 21. J Hruška (Kuboš, Čermák), 29. T. Svoboda (Kempný, V. Němec) – 6. Krejčík (Hlinka, Ton), 26. Rolinek (Pilař, Hlinka), 31. Rolinek (Ton, Hlinka), 52. Bahenský (T. Rachůnek). Rozhodčí: Husička, Šír – Hlavatý, Skopal. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4. Nejlepší hráči zápasu: Jan Hruška - Tomáš Rolinek

KOM x

28. 12. Kometa Brno : Plzeň 5:1

2. zápas po reprezentační pauze se Kometě vydařin na jedničku. A to se skvělým skore 5:1 s ne zrovna lehkým soupeřem. Po dlouhatánské pauze si také konečně zahrál útočník Libor Pivko, který se během pauzy rozehrával v Třebíči.

Branky a nahrávky: 6. T. Svoboda (D. Nosek, J. Hruška), 15. J. Hruška, 25. Burian (Novotný, Koreis), 36. Kováčik, 46. D. Nosek (Koreis) – 20. Duda (Pletka, Jeřábek). Rozhodčí: Minář, Čech - Flegl, Štofa. Vyloučení: 5:11, navíc Jan Káňa II., Boháč, Lev 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 34:19. Průběh utkání: 2:1, 4:1, 5:1. Nejlepší hráči zápasu: Marek Čiliak - Václav Pletka.

KOM x

8. 12. Kometa Brno : Chomutov 4:2

V neděli sehrála Kometa zápas s týmem, který se nachází na samém konci tabulky, ale i tak Chomutov dokázal vstřelit první branku a Komet ho podle očekávání nijak zvlášť nepřehrávala. Za co se, ale Kometa může pochválit jsou skvělé uhrané dvě minuty ve třech proti pěti.

Branky a nahrávky: 32. Žižka (Čermák, Brendl), 47. Čermák, 48. Němec (TS), 59. Burian (Zohorna) – 9. Kubinčák, 50. Bomersback (Šagát, Krstev). Rozhodčí: Husička, Polák – Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6608. Střely na branku: 31:21. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2. Nejlepší hráči zápasu: Leoš Čermák - Martin Růžička.

KOM x

29. 11. Kometa Brno : Kladno 4:0

V pátek se v rámci 60 let Komety Brno se uskutečnil dlouho očekávaný zápas s Kladnem spojeným s celodenními oslavami. Naštěstí se Kometě podařilo skvěle vyhrát. Marek Čiliak si vychatal svou čtvrtou nulu v extralize a také se Kometě po dlouhé době podařila vyhrát první třetina a to rovnou třemi goly. Pro zajímavost se Kladnu v Brně nepodařilo vyhrát už po osmé v řadě. Již dnes se hráči utkají v posledním zápase první poloviny sezony a Karlovými Vary, kde mimochodem hraje bývalý kapitán Komety Radim Bičánek nebo Radek Dlouhý.

Branky a nahrávky: 2. Burian (Kuboš, Žižka), 14. Káňa (Kepmný, Němec), 20. Čermák (Brendl, Hanzlík), 49. Němce (Káňa). Rozhodčí: Homola, Mikula – Bryška, Lučan. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 200. Střely na branku: 29:21. Průběh utkání: 4:0. Hvězdy utkání: Marek Čiliak - Lukáš Cikánek.

KOMx LIT

22. 11. Kometa Brno : Litvnínov 2:3

Šestkrát v řadě se mohli hráči Komety radovali před vlastními fanoušky z vítězství. Posedmé už to ovšem nevyšlo, kdy jejich úspěšnou sérii přerušil Litvínov. Hned od první třetiny Litvínov Brno lehce přehrávala a na hráčích Komety jako by snad byla vidět nějaká únava. Prohrávali spoustu osobních soubojů a obrana už také nebla tak skvělá jako dříve. Již dnes však, ale může vše napravit a to zápasem s Třincem v 15:00.

Komentář Vladimíra  Kýhose:  Ráno jsem upozorňovali hráče na vstupy do prvních třetin, bohužel vstup do zápasu se nám nepovedl. Dva góly jsme dostali v oslabení. Bylo dobře, že jsem ustáli přesilovku Litvínova pět na tři, což nás udrželo v zápase. Chybou bylo, že pokaždé když jsem vyrovnali, dostali jsme hned rychlý gól. Dnes moc nefungovala obrana v naší třetiny.

Branky a nahrávky: 27. T. Svoboda, 33. J. Hruška (Němec) – 5. Ručinský, 32. Jánský (Ručinský, Hübl), 34. Hübl (Ručinský). Rozhodčí: Björk, Pešina – Barvíř, Lhotský. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7029. Střely na branku: 33:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3

KOM x

17. 11. Kometa Brno : Mountfield HK 3:0

pošesté v řadě se z domácí výhry radovali hokejisté brněnské Komety. Na první gól si diváci museli počkat až do čtyřicáté minuty, kdy se v přesilovce prosadil Vojtěch Němec. Ve třetí třetině pak stejný hráč přidal i druhou branku a necelých pět minut před třetí sirénou pojistil domácí výhru Hynek Zohorna. A za zmínění jistě stojí i to, si potřetí čisté konto v letošní extraligové sezoně připsal Marek Čiliak.

Branky a nahrávky: 40. Němec (Kuboš, Žižka), 46. Němec (Svoboda T., Kováčik), 56. Zohorna (Čermák, Holec). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7030. Střely na branku: 20:14. Průběh utkání: 3:0

KOM x

13. 11. Kometa Brno : Zlín 3:1

Konečně se Kometě podařilo po dlouhých dvou letech porazit Zlín a to úžasných 3:1. A zárověň si tak připsala pátou výhru po sobě v domácí Kajot aréně. Marek Čiliak opět dokázal Kometu skvěle podržet, ale své ukázali i útočníci Komety, kteří přestříleli Zlín na střely 38:12.

Branky a nahrávky: 22. Němec (T. Svoboda), 50. Hruška (Hanzlík, Burian), 59. Čermák – 47. Marušák (Honejsek, Čech). Vyloučení: 4:7, navíc Koreis a Zámorský 10 minut OT. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 38:12. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Hráči zápasu: Jan Hruška - Jiří Marušák.

LIB x KOM

3. 11. Bílí Tygři Liberec : Kometa Brno  1:0

Bohužel málokdo by věřil, že Kometa pojede přes celou republiku sehrát zápas, kde dá sice hráč Komety Jakub Koreis jediný gól zápasu (kuriózně hlavičkou), ale bohužel do vlastní brány. A tak i přes velkou snahu Komety zůstaly tři body v Liberci. Více o utkání zde.

Branky a nahrávky: 12. Hunkes (Bartek, Vampola). Vyloučení: 7:5. Diváci: 4 782. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 1:0. Hvězdy utkání: Marcel Melicherčík – Marek Čiliak.

Kometa drží v tabulce po 18-ti kolech krásné třetí místo a další utkání sehraje doma 13.11. 2013 proti Zlínu.

1. 11. Kometa Brno : Vítkovice 5:1

Po třízápasové sérii se konečně Kometa vrátila domů ke svým věrným fanouškům a ukázala jim pořádný zápas plný golů. Do sestavy se také konečně vrátil kapitán Leoš Čermák a útočník Jakub Koreis, který si i mohl po dlouhém nehrání, díky otřesu mozku, přidat další gol. První čtyři minuty sice led lehce ovládaly Vítkovice, pak ale vše otočil Tomáš Svoboda a dál už goly padaly sami až na konečných 5:1.

Branky a nahrávky: 9. Svoboda T. (Čermák, Svoboda J.), 30. Kováčik (Zohorna, Čermák), 30. Němec (Káňa, Kuboš), 51. Kuboš (Žižka, Němec), 52. Koreis (Kováčik) – 37. Svačina (Sloboda, Kudělka). Vyloučení: 8:9, navíc Čermák (KOM) 10 min nesportovní chování, Strapáč (VIT) 10 min naražení.  Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.  Diváci: 7 200.  Střely na branku: 36:21.  Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1. Hvězdy utkání: Marek Čiliak (brankář) - Vladimír Svačina.

Více zde. Video s děkovačkou Marka Čiliaka zde.

Fotka z utkání s Vítkovicemi

x KOM

25.10. Slavie : Kometa Brno 4:1

Další fanouškovsky očekávaný zápas Komety v O2 Aréně, který ale bohužel skončil špatně pro Kometu. Oba týmy nastoupily s cílem vyhrát a především Slavie, která si chtěla vylepšit konto pěti proher. Bohužel Slavii se v první třetině podařilo ze čtyř střel dát tři a hned šla do velikého vedení. V druhé třetině se pak ještě Tomáši Svobodovi podařil dát jeden gól za Kometu, ale Jirka Trval schytal ještě jeden, když po první třetině vystřídal Marka Čiliaka, kterému se zatím v Kometě dařilo velmi dobře. Jak řekl trenér Komety pan Kýhos "Kometa hrála, ale Slavia dávala góly". Více info zde.

Vyloučení: 6:2.  Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.  Diváci: 5490.  Střely na branku: 21:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1. Nejlepší hráči zápasu: Dominik Furch - Tomáš Svoboda.

Děkovačka hráčů fanouškům, kteří i do Prahy přijeli v hojném počtu

KOM x  KVA

18.10. Kometa Brno : Energie Karlovy Vary 3:1

Druhý zápas v řadě v domácím prostředí a Kometa si opět připisuje další tři body za vítězství. A tentokrát nad Karlovými Vary, kteří se letos zapsali do historie tím, že hned po prvních zápasech kvůli neúspěchům měnili trenéra. Poté se jim začalo více dařit, ale až do včerejšího zápasu, kdy je jasně udolala Kometa. První třetina byla sice bezbranková, ale jasně jsme mohli vidět snahy obou týmů a mohlo se i zdát, že Kometu Vary lehce přehrávají. Pak se, ale vše otočilo a především i díky skvělému brankáři Marku Čiliakovi, Kometa opět bodovala. Více o utkání naleznete zde.

Branky a nahrávky: 23. Burian (J. Hruška), 29. J. Hruška (T. Svoboda), 46. Zohorna (Holec, J. Svoboda) – 34. Vlach.  Vyloučení: 6:4. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 24:19. Průběh utkání: 0:0, 2:1, 3:1. Nejlepší hráči zápasu: Jan Hruška - Radim Bičánek (bývalý kapitán Komety).

Kometa je aktuálně druhá se 25-ti body za vedoucí Spartou (27 bodů). V loňském ročníku touto dobou měla Kometa o 3 body více a taktéž držela pěkné druhé místo v tabulce. Na další zápas Kometa zajíždí v úterý 22.10. do Pardubic (22 bodů).

Fotka z utkání, kdy Hynek Zohorna právě dává gol

KOM  x  TRI

15.10. Kometa Brno : Oceláři Třinec  6:3

A je to tady. I když Kometa v zápase dvakrát prohrávala (druhá minuta po trestném střílení a 22-tá minuta) podařilo se jí aktivní a disciplinovanou hrou zápas získat pod svou kontrolu a dokončit do úspěšného konce a tak se jí podařilo přerušit sérii Třince pěti neprohraných utkání. Více o utkání  zde.

Vyloučení: 4:7  Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3, 6:3  Branky za Kometu: 4. T. Svoboda, 23. Dočekal, 28. Němec, 32. J. Hruška, 34. Němec, 51. Kuboš.

Kometa je aktuálně s 22 body druhá jen o horší skore za Pardubicemi. V pátek 18.10.2013 od 18:00 doma hostí jedenácté Karlovy Vary (15 bodů). Tímto zápasem bude již 1/4 základní části extraligy za hráči Komety.

x

13.10. Rytíři Kladno : Kometa Brno 5:1

Bohužel Kometa před televizními kamerami utrpěla největší prohru v tomto ročníku. Že by začínala být vidět poměrně velká marodka Komety?? Totiž k již dlouho nehrajícím Koreisovi, Pivkovi, Noskovi se na Kladně přidal i kapitán Čermák. Ještě že po otravě jídlem se navrátil brankář Čiliak. První třetinu Kometa sice Kladno přestřílella 8:15, ale brněnský Trvaj 2 krát lovil puk ze sítě. Ve druhé třetině se podařilo Tomáši Hruškovi snížit na 2:1, ale pak začalo platit nedáš dostaneš a to až do stavu 5:1.

Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2952. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1. Hráči utkání: Pavel Patera - Vojtěch Němec.  Více o utkání zde

Kometa je aktuálně šestá a na vedoucí Parduboce ztrácí 3 body.  V úterý 15.10. Kometa doma hostí Třinec, který je aktuálně druhý a již pět zápasů po sobě neprohrál - bude to těžký soupeř.

LIT  x  KOM

6.10. Verva Litvínov : Kometa Brno  1:4

A je to tady Kometa veze z Litvínova tři body za vítězství. Snad nejvíce k tomuto vítězství přispěl Martin Dočekal svými góly v 40 a 51 minutě. Jeho góly ještě doplnili v 39 minutě Jakub Svoboda a v 46 minutě Hynek Zohorna.

Kometa má 19 bodů a je na třetím místě tabulky a to jen díky horšímu skore od prvních Pardubic. Jak zaznělo z brněnského kotle" Už jenom 56 bodů a jsme zachráněni".  Vce informací o tomto zápase zde. Další utkání Kometa sehraje 13.10 na Kladně, které je 12-té. (Zápas vysílá od 18:20 ČT Sport)

KOM x

4.10. Brno : Sparta  2:1

Zaplněná Brněnská Kajot aréna viděla pěkný zápas plný emocí a nervů pro Kometu s vítězným koncem. Byl to zápas Sparty, která v posledních třech zápasech vždy nad Kometou vyhrála. Zápas se nevyvíjel pro Kometu slibně neboť po první třetině prohrávala o jednu branku. Druhá třetina již byla o něčem jiném neboť nejdříve Tomáš Svoboda ve 25-té minutě a pak Kuboš ve 40-té minutě otočil stav na 2:1. Tento stav Kometa udržela až do konce zápasu.

Vyloučení: 1:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Střely na branku: 35:18. Průběh utkání: 0:1, 2:1

Kometa drží s 16-ti body páté místo tabulky a v neděli odjíždí do Litvínova.

Oslava vítězství nad Spartou

x KOM

1.10. Hradec Králové : Kometa  2:1 po prodloužení

Bohužel musím jen zavzpomínat na srpnové vítěstvíí Komety 5:1 nad Hradcem na jeho hřišti v rámci European Trophy. Úterní extraligový zápas sice pro Kometu začal nadějně. Již ve třetí minutě se podařilo Míroslavovi Holcovi vsítit gól. Po velkém boji v 34 minutě Hradec skóre srovnal. Nakonec po třetí třetině byl tedy stav 1:1. Bohužel do prodloužení šla Kometa v početním oslabení, které se ji podařilo úspěšně přečkat. Na toto početní oslabení prakticky navázalo vyloučení brněnského Žižky, které Hradec již potrestal a tak zápas skončil 2:1 v neprospěch Komety. Statistiky zápasu: Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 594. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Kometa po osmém kole drží šesté místo.

V pátek 4.10. se Kometa utká se druhou Spartou, která poslední tři zápasy vždy vyhrála. V tomto těžkém zápase držme palce Kometě.

x KOM

29. 9. Kometa : Plzeň 1:4

Bohužel optimismus z předchozích dvou utkání, kdy Kometa Plzeň porazila se nenaplnil.

Kometa po bezbrankové první třetině zahájila druhou třetinu  nadějně a to první brankou letos ze Sparty příchozího Jana Hanzlíka. Pak ale Indiáni zejména se svou první pětkou vedenou Martinem Strakou rázně zabrali a druhá třetina skončila stavem 1:3. Ve třetí třetině se bohužel Kometě nepovedl obdobný zvrat jak na Zlíně z 3:0 na 3:3 a tak konečné skore zápasu bylo 1:4.   Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 985. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Kometa momentálně drží v tabulce extraligy po sedmii zápasech se dvanácti body pěkné čtvrté místo. Mnoho úspěchů Kometě v úterý 2.10. na ledě Hradce Králové, který je na pátem místě

Foto - Smutek hráčů Komety po prohraném zápase s Plzní

x KOM

27. 9. Zlín : Kometa 4:3 po samostatných nájezdech

I po šestém vzájemném utkání se nepodařilo Kometě zvítězit nad svým moravským rivalem a finalistou loňské Extraligy. Nicméně, ten, kdo sledoval televizní přenos z utkání musí uznat, že to byl zajímavý a napínavý zápas. Kdy zejména Kometa dokázala ve třetí třetině otočit zápas ze 3:0 na 3:3. Autoří branek za Kometu: Pavel Jenyš, Vojtěch Němec a Tomáš Žižka. Celkem střely na branku 33 : 44 ve prospěch Komety.

Kometa momentálně drží v tabulce extraligy po šesti zápasech se dvanácti body pěkné třetí místo za druhou Spartou (Sparta má lepšímu skóre) a první Slávií (15 bodů). Mnoho úspěchů Kometě doma v neděli 29.9. od 17:00 proti mistrovské Plzni. Více informací o duelu najdete zde.

Autor prvního golu a zároveň nejmladší hráč Komety.